Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez smafolk
    Jak będą prosto z fabryki to czekanie mnie nie boli
    no na to bym nie liczył raczej

    co do firmy orzeł to może mieć ogólne trudności z oponami :diabelski_usmiech

    co do kleebera hp3 to jakiś troszkę głośny się wydaje , ale pewnie będzie ok

    co do brigestona - zadzwoniłem włąsnie do brigestona bo tez mnie ta cena zaintrygowała i sprawa się wyjaśniła momentalnie , nawet miałem ja w komputerze.
    po prostu wyszedł nowy typ opony TURANZA ECOPIA , w związku z tym jest wyprzedaż zwykłej turanzy. żeby było śmieszniej poza nazwą niczym się ni róznią na pierwszy rzut łoka :szeroki_usmiech . zobaczymy jak wyjdzie jakaś specyfikacja.

    co się tyczy różnic między H a V to mnie uczono że najczęściej mieszanka jest taka sama natomiast opony w V maja mocniejszą budowe ponieważ muszą znosić większe przeciążenia.

    [ Dodano: Wto 16 Lut, 10 15:44 ]
    404 Resource at '/content/bridgestone/at/de/home-page/filelibrary/German/Austria/Bridgestone/Press_New/TURANZA_ER300_ECOPIA mr.jpg.html' not found: No resource found
    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
    GVI 1.4TSI
    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

    Komentarz


    • Zamieszczone przez leszekmw
      co do firmy orzeł to może mieć ogólne trudności z oponami :diabelski_usmiech
      w zeszłym roku próbowałem dwukrotnie coś u nich zamawiać i dwukrotnie się nie udało, w dodatku na odpowiedź na moje mejlowe zapytanie czekałem tydzień, nie mam czasu na takie zabawy
      (opon, które mają na stronie w rzeczywistości nie mieli w sprzedaży)

      [ Dodano: Wto 16 Lut, 10 15:47 ]
      Zamieszczone przez leszekmw
      po prostu wyszedł nowy typ opony TURANZA ECOPIA , w związku z tym jest wyprzedaż zwykłej turanzy. żeby było śmieszniej poza nazwą niczym się ni róznią na pierwszy rzut łoka :szeroki_usmiech
      bo to jest „Turanza ER 300 Ecopia“, wiesz, trza było wprowadzić coś "nowego"
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • Zamieszczone przez szkoda
        bo to jest „Turanza ER 300 Ecopia“, wiesz, trza było wprowadzić coś "nowego"
        od razu mi się to skojarzyło z O2 fl która według mnie nie wniosła nic nowego i jest brzydsza od O2 :szeroki_usmiech
        przynajmniej z zewnątrz
        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
        GVI 1.4TSI
        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

        Komentarz


        • Zamieszczone przez leszekmw
          od razu mi się to skojarzyło z O2 fl która według mnie nie wniosła nic nowego i jest brzydsza od O2 :szeroki_usmiech
          przynajmniej z zewnątrz
          Leszek :!:
          nie prowokuj

          gadamy o oponach :idea:
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez leszekmw
            od razu mi się to skojarzyło z O2 fl która według mnie nie wniosła nic nowego i jest brzydsza od O2 :szeroki_usmiech
            przynajmniej z zewnątrz
            Oj... bo będzie bolało :zastrzelic
            Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
            Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

            Komentarz


            • leszekmw, co sądzisz o uniroyalach rainsport2?
              miały być GY asymetric, ale były tylko wirtualnie w indeksie 91, w realu okazało się, że 94 więc odpuściłem.
              Audi A4 1.8TFSI

              Komentarz


              • Zamieszczone przez aldam
                leszekmw, co sądzisz o uniroyalach rainsport2?

                wszystkie uniroyale są robione pod kątem mokrej nawierzchni , generalnie niezłe opony , niestety głośne. generalnie opona niszowa w Polsce , więcej się sprzedaje busa z tej firmy.
                o co Ci chodzi z tymi indeksami przy gy i jaki rozmiar :?:

                225/45/17 GY F1 asymmetric w Y mogę mieć po 410zł...

                ale muszę poczekać jeszcze na potwierdzenie z godzinkę..
                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                GVI 1.4TSI
                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                Komentarz


                • Zamieszczone przez leszekmw
                  wszystkie uniroyale są robione pod kątem mokrej nawierzchni , generalnie niezłe opony , niestety głośne.
                  Z tą głośnością to się nie zgodzę. Miałem w jednym z aut Uniroyale Rallye 550, był ciche i ogólnie były to jedne z najlepszych "cywilnych" opon na jakich jeździłem w życiu. Na mokrej nawierzchni faktycznie doskonałe, ale na suchym również.
                  . pzdr Jarek
                  aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                  Komentarz


                  • wszystkie uniroyale są robione pod kątem mokrej nawierzchni , generalnie niezłe opony , niestety głośne. generalnie opona niszowa w Polsce , więcej się sprzedaje busa z tej firmy.


                    Małe sprostowania:
                    Opony marki Uniroyal posiadają ponadprzeciętne właściwości na mokrych nawierzchniach - rzeźba bieżnika dostosowana do odprowadzania dużych ilości wody.
                    O głośności opony decyduje liczba lameli (małych nacięć tak potrzebnych w warunkach zimowych). RainSport2, jako opona letnia nie posiada takowych. Stąd opinie o głośności można wsadzić między bajki.
                    Uniroyal nie jest marką niszową a jedynie mało znaną, np. w porównaniu do Dębicy. Kwestia marketingu. Chociaż starsi nabywcy malucha pamiętają czasy, kiedy można było takowy nabyć właśnie na oponach Uniroyal - i było to coś wspaniałego jak na tamte czasy.

                    Oczywiście pisząc o większej sprzedaży busa w porównaniu do osobówki masz konkretne liczby z rynku Polskiego? Pytanie retoryczne, bo opinia mija się z prawdą o lata świetlne.

                    Uniroyal to opona środka. Ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
                    Jako użytkownik gorąco polecam.
                    Pozdrawiam,

                    MarioPL

                    Komentarz


                    • Co do Uniroyali RainSport - miałem okazję jeździć na RS1 w dwóch autach i na RS2 w trzecim,
                      i niestety musze stwierdzić, że RS2 nie umywają sie nawet do RS1 - zarówno pod względem trakcji na mokrym, twardosci, scieralności i głosności.
                      IMO RS2 jest krokiem wstecz w stosunku do RS1.
                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez MarioPL
                        O głośności opony decyduje liczba lameli (małych nacięć tak potrzebnych w warunkach zimowych). RainSport2, jako opona letnia nie posiada takowych. Stąd opinie o głośności można wsadzić między bajki.
                        można albo i nie można, bo miałem przynajmniej 2 modele opon bez specjalnej większej ilości lamel i były głośne jak jasna cholera, przepraszam 3 -> falken ziex 512, turanza cośtam 300 i vredestein ultrac.
                        mowa o oponach letnich, natomiast zimówki, które z definicji charaktryzuje zwiększona ilość lamel są cichuteńkie (eskimo s3\blizzak\primacy alpin).
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez szkoda
                          Zamieszczone przez MarioPL
                          O głośności opony decyduje liczba lameli (małych nacięć tak potrzebnych w warunkach zimowych). RainSport2, jako opona letnia nie posiada takowych. Stąd opinie o głośności można wsadzić między bajki.
                          można albo i nie można, bo miałem przynajmniej 2 modele opon bez specjalnej większej ilości lamel i były głośne jak jasna cholera, przepraszam 3 -> falken ziex 512, turanza cośtam 300 i vredestein ultrac.
                          mowa o oponach letnich, natomiast zimówki, które z definicji charaktryzuje zwiększona ilość lamel są cichuteńkie (eskimo s3\blizzak\primacy alpin).
                          Zgadzam się Szkoda - ja mam letnie Bridgestone Potenza RE050, nacięć mają mało, ale są głośne.

                          Jeszcze lepszym przykładem będą RE070, które jako semislicki mają wyjątkowo mało nacięć, ale są głośne jak jasna cholera.
                          . pzdr Jarek
                          aktualnie: Octavia 1.6 TDI i Laguna III 2.0 dci

                          Komentarz


                          • leszekmw, szczerze mówiąc to szukam coś bardzo taniego i w miarę "przyzwoitego". Może się okazać , że nie dam rady jeździć na tak niskim profilu, więc zabawki trafią na giełdę. Dlatego szukam coś z wyprzedaży dot 08/09. Były te GY asymmetric po 340 i miałem kupić. Ale okazało się, że indeks nie jest 91 tylko 94. Ktos powie, że niby lepiej ale dla mnie to był -. Wiekszy indeks, większa sztywność opony.

                            Odnośnie głośności to imo nie wiem już co o tym sądzić. Porównuję bieżniki, ale z tego nic nie wynika.
                            Przykładowo moje zimówki dunlop 3d są super ciche, ba powiem więcej nie miałem letnich opon , które by je pobiły w tym zakresie.
                            Drugi przykład turanza 300. Sporo opinii na tym forum, że są głośne. Moje bardzo ciche.
                            I jeszcze jeden porzykład. Fulda exelero. w teście adac w rozmiarze 225/45/17 wychodzą na najcichsze, a w rzeczywistości okazuja się głośne.
                            Audi A4 1.8TFSI

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez aldam
                              szukam coś z wyprzedaży dot 08/09.
                              Tylko uważaj, bo opony nowe które zostały wyprodukowane dalej niż dwa lata przed datą sprzedaży nie podlegają gwarancji lub podlegają jej w ograniczonym stopniu. :?
                              Mój znajomy miał kiedyś taki przypadek. Okazało się, że gwarancja wystawiona przez sprzedawcę uległa skróceniu o zastrzeżony okres po dacie produkcji... Masakra :|
                              Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...
                              TomTom VIA125 na pokładzie

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez aldam
                                Drugi przykład turanza 300. Sporo opinii na tym forum, że są głośne. Moje bardzo ciche.
                                po 2 sezonach mega głośne, na początku OK :idea:
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Yarek
                                  Miałem w jednym z aut Uniroyale Rallye 550
                                  bardziej mi chodziło o rs2i rs1 , 550 to była taka spokojna oponka.

                                  Zamieszczone przez MarioPL
                                  O głośności opony decyduje liczba lameli (małych nacięć tak potrzebnych w warunkach zimowych). RainSport2, jako opona letnia nie posiada takowych. Stąd opinie o głośności można wsadzić między bajki.
                                  :haha:

                                  Zamieszczone przez aldam
                                  GY asymmetric po 340
                                  nie wiem po co się zastanawiałeś :? za taka kasę 17"...
                                  Zamieszczone przez aldam
                                  Drugi przykład turanza 300. Sporo opinii na tym forum, że są głośne. Moje bardzo ciche
                                  Drugi przykład turanza 300. Sporo opinii na tym forum, że są głośne. Moje bardzo ciche
                                  bo one są ciche , głośne są u tych którym je powybija a maja taką tendencję , zależy od auta. u klienta w mondeo miał ori i zjechał je do twi - zero wybicia.

                                  Zamieszczone przez aldam
                                  I jeszcze jeden porzykład. Fulda exelero. w teście adac w rozmiarze 225/45/17 wychodzą na najcichsze, a w rzeczywistości okazuja się głośne.
                                  i to są właśnie testy... :diabelski_usmiech
                                  jest jeszcze inna rzecz , zależny do czego je porównywali..

                                  i pamiętacie jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy ...sporo jest osób które przesiadają się ze 195 na 225...a wtedy niestety , musi być głośniej , inne opory toczenia :idea:

                                  różne opony zachowują się różnie w różnych autach :idea: chodzi o wyciszenie



                                  aaa...te moje 225/45/17 produkcja chiny , główna fabryka GY w tej chwili , cena aktualna.

                                  kończę dyskusję w tym temacie , bo nic z niej nie wyniknie ciekawego . dla każdego inna opona jest super , ajwaj i bardzo cicha :twisted:
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez leszekmw
                                    i to są właśnie testy...
                                    jest jeszcze inna rzecz , zależny do czego je porównywali..
                                    Strona nie została odnaleziona
                                    Audi A4 1.8TFSI

                                    Komentarz


                                    • aldam, no i gdzie tu pisze że fulda jest cicha :?:
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez aldam
                                        szukam coś bardzo taniego i w miarę "przyzwoitego".
                                        zamiast starych opon poszukałbym czegoś tańszego a nowego, np. dunlop sport 01, one są chyba w dobrych cenach?
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • leszekmw,
                                          całkowity komfort – 10 %
                                          - hałas wewnątrz – 50 %
                                          - hałas zewnątrz – 50 %
                                          Czyli w tym kryterium brany jest pod uwagę jedynie hałas.
                                          Czym mniejsza ocena tym lepiej. Fulda ma 2 czyli najlepsza ocena.

                                          [ Dodano: Sro 17 Lut, 10 12:40 ]
                                          Zamieszczone przez szkoda
                                          zamiast starych opon poszukałbym czegoś tańszego a nowego, np. dunlop sport 01, one są chyba w dobrych cenach?
                                          to jest mój typ nr 2
                                          Mam do wyboru Uniroyal RS2 dot 09, kraj prod. niemcy
                                          i właśnie dunlop sp01 dot 09, drożej od URS2 o jakieś 20zł/szt.
                                          Mam chrapkę na tego dunlopa ale na forum są opinie, że strasznie ząbkuje.
                                          Audi A4 1.8TFSI

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez aldam
                                            Mam chrapkę na tego dunlopa ale na forum są opinie, że strasznie ząbkuje.
                                            mi nie ząbkował, ale to było w V40, wprawdzie też wielowahacz, ale...
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez aldam
                                              Czym mniejsza ocena tym lepiej. Fulda ma 2 czyli najlepsza ocena.
                                              coś tu pojebane , mało jest cichszych opon od csc2/3
                                              a opory toczenia ma duże..

                                              Zamieszczone przez aldam
                                              właśnie dunlop sp01 dot 09, drożej od URS2 o jakieś 20zł/szt
                                              i znów rozmawiamy o jakiś groszowych sprawach zamiast o jakości opon.. :roll:


                                              Zamieszczone przez aldam
                                              Mam chrapkę na tego dunlopa ale na forum są opinie, że strasznie ząbkuje.
                                              znajdź te posty i porozmawiaj z kolegami ile mieli przebiegu w autach .
                                              jakoś nie spotkałem się żeby 01 bardziej się wybijała od innych , raczej nie ma z nią problemów .
                                              poza tym że jest to starszy typ bieżnika ,ale najprawdopodobniej w dalszym ciągu produkowany równolegle z fastresponsem .w każdym bądź razie jest w najnowszych cennikach w tym rozmiarze.
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez leszekmw
                                                coś tu pojebane
                                                Zgadzam się z tobą. Imo te wszystkie testy to można wsadzić między bajki.
                                                W jednym dana oponka wygrywa w drugim juz jest w środku stawki.
                                                Dla mnie istotne są opinie takie jak twoje, szkody i innych, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat danej oponki

                                                [ Dodano: Sro 17 Lut, 10 13:53 ]
                                                Zamieszczone przez leszekmw
                                                znów rozmawiamy o jakiś groszowych sprawach zamiast o jakości opon..
                                                Akurat taka różnica nie ma dla mnie znaczenia. Dunlopy sp 01 to dobry produkt. Jeżeli piszesz, że nie jest problemowa to chyba nastąpi zmiana lidera w moich typach.
                                                Audi A4 1.8TFSI

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez aldam
                                                  Akurat taka różnica nie ma dla mnie znaczenia. Dunlopy sp 01 to dobry produkt. Jeżeli piszesz, że nie jest problemowa to chyba nastąpi zmiana lidera w moich typach.
                                                  :idea:
                                                  saport techniczny baj DGW
                                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                                  była BXE '08 190kkm
                                                  no i nie ma :-)

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez vicious
                                                    Tylko uważaj, bo opony nowe które zostały wyprodukowane dalej niż dwa lata przed datą sprzedaży nie podlegają gwarancji lub podlegają jej w ograniczonym stopniu. :?
                                                    Mój znajomy miał kiedyś taki przypadek. Okazało się, że gwarancja wystawiona przez sprzedawcę uległa skróceniu o zastrzeżony okres po dacie produkcji... Masakra :|
                                                    już miałem nie pisać ale tego zonka przeoczyłem . z jakiej niby firmy były te opony i gdzie kupowane :?:

                                                    jeżeli chodzi o opony z grupy michelina mają one gwarancję do końca zużycia bieżnika niezależnie ile lat miały w momencie zakupu/ jak dobrze pamiętam /.
                                                    jeżeli chcecie to odszukam oficjalnego maila z michelina który dostałem z rok temu i wkleję.
                                                    a jak michelin a taką procedurę gwarancyjna to sądzę że reszta renomowanych firm też , mogę się dowiedzieć jakby było to komuś potrzebne.
                                                    problemy z gwarancją można mieć po zakupie opon w internecie z racji tego że producent ma furtkę z racji niewłaściwego montażu.
                                                    .
                                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                    GVI 1.4TSI
                                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X